luczniczka
medal-stulecia-bydgoszczy
tablica

12 czerwca, 2024

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Grudziądza 2024.

W dniu 12.06.2024 r. Prezes Zarządu Koła kol. Leszek KAZNOWSKI i członek wspierający kol. Józef JABŁOŃSKI wzięli udział w V uroczystej sesji Rady Miejskiej Grudziądza, która odbyła się w Centrum Kultury Teatr. Podczas uroczystości wręczono Nagrody Grudziądzkiego Flisaka, przyznawane wybitnym mieszkańcom, którzy swoją pracą i pasją promują Grudziądz. W tym roku piękne statuetki z rąk Prezydenta Grudziądza odebrali:
– Marta WIELICZKO – wioślarka, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokyo, mistrzyni świata i Europy. Zawodniczka od początku kariery związana z KW „Wisła” w Grudziądzu, ambasadorka naszego miasta w Europie i na świecie.
– Joanna BIEDERMANN – jedna z pierwszych pilotek dreamlinera, pilotka balonowa, szybowcowa mistrzyni Polski i Europy, popularyzatorka lotnictwa, wychowawczyni kolejnych pokoleń pilotów jako instruktor.
– Cezary KOPIK – artysta – rzeźbiarz, który tworzy już od 50 lat, zdobył uznanie za swoje dzieła zarówno w Polsce, jak i za granicą.
– Piotr BILSKI – fotograf, fotoreporter „Gazety Pomorskiej”, który od kilkudziesięciu lat jest świadkiem wydarzeń i przemian miasta.
– Gerard SZUKAY – nauczyciel, wychowawca wielu pokoleń grudziądzan, współpracownik „Nowości Grudziądzkich”, a
utor pierwszych lotniczych zdjęć Grudziądza.